روند سرمایه‌گذاری در سال 2018


مکان‌های هوشمندانه برای سرمایه گذاری : روند سرمایه گذاری در سال 2018

 

پیشرفت تکنولوژی در سال‌های اخیر نه تنها برای مشتریان بلکه برای سرمایه گذاران نیز فرصت مناسبی فراهم کرده است تا با سرمایه گذاری بر تکنولوژی‌ها و ایده‌های خلاقانه سودهای بزرگی کسب کنند. استارت آپ ها و شرکت های نوپا و کوچک برای بقا در بازار به سرمایه شرکت‌های سرمایه گذار نیاز دارند.

در این مقاله مروری مختصر بر تکنولوژی‌هایی که اصطلاحا در ترند هستند و مکان جذابی برای سرمایه‌گذاران محسوب می‌شوند را معرفی می‌کنیم.

 

تکنولوژی بلاک‌چین ( Blockchain )

بلا‌ک‌چین را می‌توان سیاهه‌ای برای مبادلات ارزهای دیجیتال به طور مختصر معرفی کرد. این مبحث برای اولین بار در سال 2008 توسط ناکاموتا مطرح شد و در سال بعد به عنوان یکی از اجزای اصلی ارز دیجیتال بیت کوین استفاده شد. جوامع حاضر در زمینه تکنولوژی به دنبال راه‌های فراتری برای استفاده از این تکنولوژی جدید هستند.

با کمک این تکنولوژی می‌توان هر تراکنش مالی را بدون نیاز به واسطه‌ها و کارگزاران ثبت کرد. این بدین معنی است که این تکنولوژی می‌تواند در عصر جدید نقش واسطه‌های مالی در سال‌های گذشته را ایفا کند. به نظر می‌رسد با ظهور این تکنولوژی و پتانسیل‌های موجود در آن تغییرات چشمگیری در تکنولوژی و صنعت مالی ایجاد شود و به همین دلیل تکنولوژی بلاک‌چین یکی از مهمترین ترندهای سرمایه‌گذاری در سال‌های پیش روست.

 

 

رسانه‌های جمعی

با اینکه هدف اولیه تشکیل رسانه‌های جمعی تشکیل یک پلت‌فرم برای متصل کردن مردم در همه جای جهان به همدیگر بود اما امروزه این رسانه‌ها به یک ابزار قدرتمند برای کسب و کار تبدیل شده‌اند.

افراد تاثیر گذار در بازار رسانه‌های جمعی را فرمی مدرن از کسب و کار در نظر می‌گیرند. تبلغیات در رسانه‌های جمعی می‌تواند درآمدهای عظیمی برای شرکت‌های فعال در این زمینه ایجاد کند. تعداد افرادی که به صورت روزانه از این رسانه‌ها استفاده می‌کنند بسیار قابل ملاحظه است و با این روند می‌توان برآورد کرد که تا سال 2020 از روزنامه‌ها سبقت بگیرند.

 

با توجه به منابع زیادی که برای رشد و پیشرفت این رسانه‌ها سرمایه گذاری شده است، این صنعت می‌تواند منشا یک تغییر بزرگ در کسب و کار در جهان باشد.

 

 

تکنولوژی موبایل

سال گذشته موبایل با غلبه بر دسکتاپ پرطرفدارترین روش دسترسی به اینترنت شد. برای بعضی افراد شاید این یک امر غافلگیر کننده محسوب شود، اما با در نظر گرفتن پیشرفت‌های صنعت موبایل این یک امر اجتناب ناپذیر است.

 

حجم زیاد علاقمندی به تکنولوژی موبایل هیچ نشانه‌ای دال بر رکود ندارد با این توضیح که تخمین زده می‌شود 70 درصد از مردم دنیا در سال 2020 با گوشی‌های هوشمند کار کنند.  شرکت‌های VC  همواره در حال توجه به پتانسیل‌های استارت آپ های این حوزه دارند و تا کنون میلیاردها دلار برای موفقیت در این زمینه سرمایه گذاری کرده‌اند.

سرمایه گذاری‌های جسورانه در صنعت موبایل نشانه‌ای از باور داشتن به نوع از تکنولوژی است.

 

 

پرینت 3 بعدی


این تکنولوژی تولید پروتوتایپ‌ها را نسبت به روش‌های موجود بسیار سریع‌تر و ارزان‌تر خواهد کرد. این پیشرفت در تولید تجهیزات پزشکی بسیار چشمگیر بوده است. به عنوان مثال پروتزهای ارزان قیمت سود هنگفتی نصیب کسانی کرده است که پیش از این از عهده تهیه این وسایل برنمی‌امدند. همچنین قابلیت شخصی سازی به کمک پرینترهای 3 بعدی موجب یونیک شدن این تجهیزات برای هر مشتری شده است.

 

این تنها یک مثال از روش‌های مختلفی است که پرینترهای 3 بعدی بر جامعه مدرن تاثیر می‌گذارد، اما برای ادامه پیشرفت ها در این صنعت و برداشتن گام‌های اساسی به سوی تحقق خواسته‌ها، نیاز به تزریق منابع بیشتر در این حوزه می‌باشد.

 

 

 

پهبادهای تجاری

این پهبادها در سال‌های اخیر با سرعت زیادی از دستگاه‌های نوین به ابزارهای تجاری تبدیل شده‌اند. به عنوان مثال، آمازون با معرفی Amazon Prime Air در خط مقدم پهبادهای نسل بعدی قرار دارد.

با اینکه بیشتر توجهات به این پهبادها در صنعت رسانه بوده است و از آن برای فیلم‌ها و تلویزیون استفاده می‌شده است، آنها ثابت کرده اند در صنعت ساخت وساز، کشاورزی و امنیت بسیار ابزار قابل استفاده‌ای هستند. با اینکه این پهبادهای تجاری در دوره ابتدایی رشد خود قرار دارند آینده برای این صنعت بسیار امیدبخش است.

 

 

منبع : https://www.business.com/articles/2018-tech-investment-trends/

 


تگ نمونه